Linkek a témában:
Alföldy-Boruss Csilla
Alföldy-Boruss Csilla orgona- és csembalóművész weblapja.
Baróti István
Orgonaművész, tanár. Csíkszentdomokoson született 1940-ben. Orgonaművész-tanári oklevelét 1967-ben szerezte a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán Pécsi Sebestyén, majd Gergely Ferenc növendékeként. A budapesti II. kerületi Járdányi Pál zeneiskolában kifejtett négy évtizedes pedagógiai munkássága során fiatal orgonisták nemzedékeit indította el útján. Tanítványai közül számosan nyertek felvételt közvetlenül az alapfokú zeneoktatásból a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolára, és szerepeltek eredményesen hazai és külföldi nemzetközi zenei versenyeken.
Bednarik Anasztázia
1964-ben született a szlovákiai Kassán. Orgonatanulmányait édesapja keze alatt kezdte 11 éves korában, zongoratanulmányaival párhuzamosan, majd Gergely Ferenc és Kárpáti József növendéke volt. 1978-82 között a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola, majd a Zeneakadémia orgona szakán tanult, végig Lehotka Gábor tanítványaként. 1987-ben szerezte meg orgonaművészi és szakközépiskolai orgona- és zeneelmélettanári oklevelét kiváló minősítéssel.
Fassang László
A világ legrangosabb orgonaversenyeinek győzteseként és díjazottjaként Fassang László pályája 2002 óta töretlenül ível felfelé. Diplomáit a budapesti Zeneakadémián és a párizsi Conservatoire-on szerezte. Tanulmányait megszakítva 2000-ben egy évet töltött Japánban, ahol a Sapporói Koncertterem rezidens orgonistája volt.
Godzsa Béla
1961-ben született Marosvásárhelyen. Gyulafehérváron szerzett orgonista, kántor-karnagyi képesítést. A képesítés megszerzése után magántanítványa volt három kitűnő erdélyi orgonaművésznek: Dézsi Vilmosnak, Boros István Valérnak és Kozma Mátyásnak, majd pedig Budapesten, Gergely Ferenc érdemes orgonaművésznek. Erdélyi plébániák, bazilikák karnagya volt. Jelenleg szabadfoglalkozású orgonaművész.
Karosi Bálint
Karosi Bálint 30 évesen a nemzetközi koncertélet egyik legfoglalkoztatottabb magyar orgonistája. Jelenleg Bostonban él, ahol a First Lutheran Church zeneigazgatójaként működik. Számos orgonakoncertet ad az Amerikai Egyesült Államokban és Európa több országában.
Király Csaba
Hihetetlenül gyors tanulási képessége, az emberi teljesítőképesség határait súroló manuális tudása, a külső nehézségeken felülemelkedni képes zenei indíttatása, az újdonságok és ritkaságok iránti fogékonysága nagy koncertsorozatai, improvizációi, orgonaátiratai, kortárszenei előadásai, ősbemutatói révén minden körülmények között egyedi élményben részesíti közönségét.
Kiss Zoltán
1964-ben született a Szatmár megyei Érszentkirályon (Románia). Zenei tanulmányait tízéves korában kezdte zongoratanulással. 1982-ben érettségizett a Nagykárolyi Ipari Lyceumban. 1986-ban kezdett orgonát tanulni Temesváron.
Lehotka Gábor
A weboldal Lehotka Gábor Liszt-díjas, érdemes művész, orgonaművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanárának munkásságát mutatja be. A rövid életrajz, és néhány fotó után kitüntetései, hanglemezei, zeneművei és könyvei, valamint az ő közreműködésével megépült, vagy felújított orgonák fotókkal illusztrált felsorolását láthatja az érdeklődő magyar, angol, német és francia nyelven.
Mali Katalin
Mali Katalin 1977-ben született Kiskunfélegyházán. Kecskeméten a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában orgona, angol nyelvű szolfézs-zeneelmélet és karvezetés szakon érettségizett. Orgonatanára Révész László volt. 1996-ban felvételt nyert a budapesti Zeneakadémiára, ahol 2001-ben szerzett orgonaművész, -tanár diplomát Ruppert István és Pálúr János növendékeként.
Márkuj Péter
Budapesten születtem 1982. május 15-én, majd Cegléden nevelkedtem, ahol nyolcéves koromban kezdtem zongorázni. Négy évvel később találkoztam először az orgonával, és ez a találkozás számomra meghatározó lett. 1997-ben felvételt nyertem a kecskeméti Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola orgona szakára, ahol tanárom Révész László orgonaművész volt.
Pálúr János
A Budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem orgona szakvezető- és improvizáció tanára (1998-), a Fasori Református Templom orgonistája (1997-). Orgona tanulmányait Baróti István, Lehotka Gábor és Olivier Latry növendékeként végezte a budapesti Zeneakadémián és a párizsi Conservatoire "perfectionnement" ciklusán.
Rákász Gergely
Úton útfélen azt kérdezik tőlem, miért más a hangversenyem, mint a többi muzsikusé. A válasz egyszerű: A muzsika mellett a hallgatókkal is törődök! Hogyan? Beszélek, és azokról a dolgokról beszélek, amelyek megvilágítják a darabok lényegét, amik megértést szülnek.
Ruppert István
Ruppert István 1954-ben született a Veszprém megyei Balatoncsicsón. Bár gyermekkora óta tanult zenét, orgonálni 24 évesen kezdett Gergely Ferencnél. A győri Bencés Gimnáziumban érettségizett 1973-ban. 1975-80 között a Budapesti Muszaki Egyetem Gépészmérnöki Karán tanult, majd 1980-ban gépészmérnöki diplomát szerzett. Három év mérnöki munka után felvételt nyert a Zeneakadémiára, ahol Lehotka Gábor növendékeként 1987-ben diplomázott. Azóta a budapesti Zeneakadémia és a győri Széchenyi István Egyetem orgonatanára. 2006-tól a Széchenyi Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézetének igazgatója. Diákjainak több külföldi tanulmányutat szervezett (Dánia 1996 és 2001, Németország 2004). Édesapja örökébe lépve a Győr-Kisbácsai katolikus templom orgonistája.
Soós Gábor
1980. február 8-án születtem Mosonmagyaróváron. A zenéhez már fiatal koromban közel kerültem, zongorázni hat éves koromban kezdtem, azon kívül fúvós zenekarban játszottam előbb szárnykürtön majd trombitán. A győri Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban érettségiztem, zenei tanulmányaimat a gimnáziummal párhuzamosan folytattam a győri Richter János Zeneművészeti Szakközépiskolában Hoffmann Lászlónál, valamint Alföldy-Boruss Csillánál (orgona, csembaló). 2007 óta a győri Szent Imre plébániatemplom orgonistája vagyok. A templomi szolgálat mellett tanítok is a győri Egyházmegyei Kántorképző orgona tanáraként. 2007 óta rendszeresen koncertezem a Collegium Musicum Jaurinense Régizene Együttessel.
Szabó Balázs
Szabó Balázs a fiatal zenész-generáció egyik legsokoldalúbb művésze. Rangos nemzetközi versenygyőzelmeivel már zeneakadémista korában megalapozta azóta is töretlenül felfelé ívelő karrierjét. Diplomáit Budapesten, Würzburgban, Trossingenben és Rómában szerezte. Kíváló ismerője a történelmi orgonáknak, a különböző stílusok alapos ismeretéből felépített korabeli hanginterpretáció elmélyültséggel és drámai kifejezőerővel párosul játékában. Orgonaművészként Európaszerte hangversenyezik, emellett virtuóz játékosa az egyik legritkább billentyűs hangszernek, a Mustel-féle mesterharmóniumnak.
Meghatározás
Hazai orgonaművészek weblapjai. Hivatalos és rajongói honlapok, bemutatkozó oldalak.